Kurumsal
Tarihçe  
Organizasyon  
Hukuki Dayanak  
İstatistikler                            
Faaliyetler                    
Kalite Yolculuğu  
Mevzuat      
Çocuk Bakımevi  
Sosyal Tesisler  
Ptt Müzesi   
Kütüphanemiz                         
Yönetim Kurulu Kararları  
Usul Ve Esaslar  
   
KURUMSAL | ÇOCUK BAKIMEVİ

1985 yılında Bahçelievler 7. cadde 30 no’ lu sokakta PTT çalışanlarının çocuklarına bakmak ve eğitim vermek amaçlı kurulan PTT Çocuk Bakımevi bugün de aynı amaçlar doğrultusunda vizyon ve misyonunu geliştirerek Ankara PTT  Başmüdürlüğü Sağlık ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde 1 sorumlu uzman, 1 psikolog, beslenmeden sorumlu bir uzman,  2 hemşire,  alanında uzman öğretmenleri ve geniş alt kadrosuyla aynı adreste hizmet vermeye devam etmektedir.  Yeni eğitim döneminde APİM ( Yenimahalle ) kampusunda yenilenmiş ve genişletilmiş olarak eğitim ve öğretimini sürdürecek olan bakımevimizde 80 çocuk kapasitemiz olup; kurum dışı çalışanların çocuklarına da hizmetimiz devam edecektir.

Her eğitim yılında öğrencilerimiz Milli Eğitim Bakanlığı’ nın müfredatına uygun olarak uzman  tarafından hazırlanan yıllık ve günlük eğitim programlarına uygun olarak eğitim görmekte; verilen bu eğitimimiz uygun ders kitapları ve dergilerle desteklenip, her dönem MEB müfettişlerince denetlenmektedir.

Bakımevinde görev yapan öğretmenlerimiz 2006   -2007 eğitim döneminde MEB tarafından verilen 60 saatlik hizmet içi eğitim görmüş olup; sertifikaları bulunmaktadır. Çocuk merkezli eğitimin hedef alındığı bakımevimizde  oyunla ve yaşayarak öğrenme ilkesi de verdiğimiz eğitimin vazgeçilmez unsurları arasında yer almaktadır.

      
Ayrıca çocukların hem sosyalleşmelerine yardımcı olmak, kendilerini ifade etmelerine olanak sağlayıcı hem de fiziksel gelişimlerine katkıda bulunan dersler olan müzikli drama,

 
folklor, jimnastik gibi dersler alanında uzman öğretmenler tarafından verilmektedir. 2007 – 2008 Eğitim döneminde de müzik, drama, İngilizce ve ebru – seramik derslerinin çocuklarımıza verilmesi düşünülmektedir. PTT Bakımevi’ne devam eden çocuklarımız her eğitim döneminde isteğe bağlı olarak sinema ve tiyatro gibi. gösterilere götürülmektedir.

İdari ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki bakımevimizde kalori hesabına göre beslenmeden sorumlu uzmanımız tarafından hazırlanan yemek listeleri, görevli hizmetli tarafından sabah ve ikindi kahvaltısı olarak çocukların damak zevklerine uygun olarak sunulmakta olup; öğle yemekleri ise yine Müdürlüğümüze bağlı kurum yemekhanesinde hazırlanmaktadır.

        

Beslenme listelerinde doğal gıdaların özellikle tercih edildiği bakımevimizde çocuklarımıza 3 öğün yemek verilmektedir.
Her ay ortalama 2 tiyatro gösterisinin

profesyonel bir tiyatro grubu tarafından sergilendiği bakımevimizde, ayrıca öğrencilerin yaş ve seviyelerine uygun film gösterileri sinema ortamında çocuklara izlettirilmektedir.

Öğrenci – öğretmen – veli işbirliğinin kaçınılmaz olduğunu düşündüğümüz bakımevimizde geniş ve uzman kadromuzla her dönem olduğu gibi bu eğitim döneminde de çocuklarımıza yeni ufuklar açmak üzere Sağlık ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve PTT Çocuk Bakımevi personeli olarak hizmetinizde olacağız.

SAYGILARIMIZLA…

ANKARA PTT BAŞMÜDÜRLÜĞÜ
SAĞLIK VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ

PTT ÇOCUK BAKIMEVİ
 
 
 
 
 
 

 

 
Copyright © 2007-Bütün hakları saklıdır.