Kurumsal
Tarihçe  
Organizasyon  
Hukuki Dayanak  
İstatistikler                            
Faaliyetler                    
Kalite Yolculuğu  
Mevzuat      
Çocuk Bakımevi  
Sosyal Tesisler  
Ptt Müzesi   
Kütüphanemiz                         
Yönetim Kurulu Kararları  
Usul Ve Esaslar  
   
HİZMETLER| MAAŞ ÖDEMELERİ(EMEKLİ MAAŞ VE SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ)

Emekli Sandığı, Sosyal Sigortalar Kurumu ve Bağ-Kur Emeklilerine işyerlerimizden maaş ödemesi ile Bağ-Kur sigortalılarının prim tahsilatı yapılmaktadır.

Ayrıca; Emekli Sandığının 60 yaş üzeri emeklilerinden herhangi bir masraf alınmadan, Bağ-Kur’un 65 yaş üzeri emeklilerinden 1,00 YTL masraf alınarak konutlarında da ödeme yapılmaktadır. SSK ile yapılan anlaşma hükümlerinde konutta ödeme ile ilgili bir husus bulunmadığından SSK emeklilerinin maaşları konutlarında ödenememektedir.

Bunların yanı sıra, İşyerlerimizden masrafı sigortalıdan alınarak Bağ-Kur prim tahsilatı da yapılmaktadır.

* İş-Kur Genel Müdürlüğü ile imzalanan protokol uyarınca işsizlik sigortası, iş kaybı tazminatı, ücret garanti fonu ödemesi ve kısa çalışma ödemeleri otomasyona açık PTT İşyerlerinden yapılmaktadır.

* Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü ile imzalanan protokol uyarınca otomasyona açık tüm PTT İşyerlerimizden hak sahiplerine Şartlı Nakit Transferi Ödemeleri yapılmaktadır.

* İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı Genel Müdürlüğü (İLKSAN) arasında imzalanan protokol uyarınca İLKSAN üyelerine sosyal yardım ve ikraz ödemeleri yapılmaktadır.

* Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı ile imzalanan protokol uyarınca iş görmezlik tazminatı ve emzirme parası yardımı ödemeleri yapılmaktadır.

 

 
Copyright © 2007-Bütün hakları saklıdır.